گزارشی تحلیلی از لحظه به لحظه واقعه غدیر خم، کتاب اسرار غدیر

این کتاب توسط حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محمد باقر انصاری تالیف شده است که با مطالعه این کتاب مولف شمارا با مطالب بسیاری در خصوص غدیر آشنا می کند.

 کتاب توسط حجت الاسلام والمسلمین جناب آقای محمد باقر انصاری تالیف شده است . گزارشی تحلیلی از لحظه به لحظه واقعه غدیر خم و شامل ناگفته هایی از آن ماجرا و نیز تحقیقی در محتوای خطبه غدیر است و همچنین جوانب اجتماعی و سیاسی آن را مورد بررسی قرار داده است سه خصوصیت این کتاب عبارتند از تقدیم یک دوره کامل از ماجرای غدیر با تمام جزئیات به صورت یک داستان متسلسل که تنظیم آن با جمع بندی دهها قطعه تاریخی و حدیثی انجام شده است. همچنین تقدیم خطبه غدیر به طور کامل و مقابله متن آن با هفت نسخه و تجزیه و تحلیل قسمتهای مختلف واقعه غدیر و نتیجه گیری های اعتقادی از خطبه غدیر.

با مطالعه دقیق این کتاب علاوه براینکه جواب سوالهای بسیاری را بدست می آورید با اسرار و  رازهای نهفته های غدیر، سیاستها و دست های پشت پرده که باعث انحراف و شکاف عظیم در جامعه اسلامی شد آشنا می شوید.

این کتاب در نه بخش تنظیم شده است، زمینه واقعه غدیر، ترسیمی از صحنه غدیر، شیاطین و منافقین در غدیر، چکیده ای از محتوای خطبه غدیر، سند و متن خطبه غدیر، متن عربی  خطبه غدیر، ترجمه فارسی خطبه غدیر، نتیجه گیری از خطبه غدیر، غید و جشن غدیر، پرونده باز غدیر تا قیامت؛ همچنین قابل ذکر است که این کتاب توسط خود مولف خلاصه و به نام خطابه غدیر است که به زبانهای عربی و انگلیسی و ترکی نیز ترجمه شده است.

 

شناسنامه کتاب:

نویسنده : محمد باقر انصاری

انتشارات : مولود کعبه - قم

رده سنی : بزرگسال

رده کیفی : تخصصی

عنوان محتوا : واقعه غدیر

 


چاپ   ایمیل