مراسم تجلیل و قدردانی از خادمان و مدیران اماکن متبرکه

همزمان با پنجمین روز از دهه کرامت آستان مقدس امامزاده پنج تن( ع) لویزان مراسم تجلیل و قدردانی از خادمان و مدیران اماکن متبرکه حوزه شمال غرب و شمیرانات، لواسان و رودبارقصران را برگزار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی به نقل از بقاع نیوز، این مراسم با حضور حجت الاسلام سید محمد هاشمی جعفری رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شمال شرق تهران، جمعی از خادمان آستان مقدس امام رضا (ع)، حجت الاسلام محمود رضا ذکاوت مدیر آستان امامزاده پنج تن(ع) همچنین جمعی از مدیران و خادمان امامزادگان حوزه شمال شرق تهران برگزار شد.

حجت الاسلام هاشمی جعفری در این مراسم درباره اهمیت اماکن مذهبی در اجرای برنامه های فرهنگی گفت: « روز اول ماه ذیقعده و ولادت حضرت معصوم (س) تا یازدهم ذیقعده و سالروز ولادت امام رضا(ع) با نام دهه کرامت خوانده می شود که همه ساله در این ایام از مقام والای امامزادگان واجب التعظیم تقدیر می شود. همانطور که مقام معظم رهبری ( مدظله العالی) فرموده اند امامزادگان باید به قطب فرهنگی تبدیل شوند، یعنی اینکه ما بتوانیم حضور حداکثری مردم چه زن و چه مرد و چه جوان و کهنسال با سلیقه های مختلف فکری را در امامزادگان کنار هم برای فعالیت های فرهنگی هر چه بیشتر مشاهده کنیم.

برگزاری مراسم تجلیل از مقام امامزادگان از جمله برنامه های فرهنگی به شمار می رود که بر اهمیت اماکن متبرکه به عنوان قطب فرهنگی تاکید می کند.» وی در ادامه اشاره ای بر حضور خادمان آستان های متبرکه در این مراسم داشت و اظهار کرد: « امروز بیش از 15 نفر از خادمان و مدیران امامزادگان حوزه شمال شرق، شمیرانات، لواسان و رودبار قصران در این مراسم حضور دارند که با برگزاری این برنامه علاوه بر تقدیر از تلاش این عزیزان، اهمیت مقام بقاع متبرکه و امامزادگان در هر منطقه نشان داده شد. »

حجت الاسلام ذکاوت مدیر آستان مقدس امامزاده پنج تن لویزان (ع) که میزبانی این برنامه را بر عهده داشت گفت: « پنج ماهی می شود که توفیق مدیریت آستان امامزاده پنج تن (ع) لویزان نصیبم شده است و در این مدت با توجه به پتانسیل های محله و حضور خیرین فعالیت های خیرخواهانه ای همچون تهیه جهیزیه برای زوج های نیازمند. قربانی دهها راس گوسفند و توزیع آن در میان نیازمند همچنین تهیه دارو و کمک هزینه درمانی به بیماران بی بضاعت و بسیاری کارهای خیرخواهانه دیگر و فعالیت های مختلفی را در عرصه های فرهنگی، اجتماعی و قرآنی انجام دادیم.

امروز روز ولادت حضرت صالح ابن موسی بن کاظم(ع) است و ما در این روز علاوه بر تجلیل از مقام امامزادگان و خادمان سایت آستان مقدس امامزاده را رسماً افتتاح کردیم که به آدرس:Lavizan5t.ir است. البته در حال حاضر این سایت به زبان فارسی است و در آینده ای نزدیک به زبان های عربی و انگلیسی هم خواهد بود. علاقمندان می توانند در پیام رسان های سروش و ایتا، واتس آپ، تلگرام و اینستاگرام به آدرس:Emam5t در فضای مجازی ما را دنبال کنند. این مراسم با اهدای لوح و شال به خادمان و مدیران امامزادگان به پایان رسید.


چاپ   ایمیل